Mikro Web Site

Kelime anlamı ile birlikte küçük ve hatta mini anlamına gelen sadece 4 veya 5 sayfalık web tasarımı projeleridir. Farlı bir kelime anlamı ile mini site denilebilir. Mikro site ile bir ürünü veya bir organizasyon ile ilgili bir web tasarımı modelidir şeklinde adlandırabiliriz. Aynı şekilde bir organizasyona katılım bilgilerini toplamak için düzenlenebilir.

Yeşil Mavi Yazılım olarak bizim mikro web tasarımı olarak adlandırdığımız web projeleri biraz daha farklı amaçlar için oluşturulan web projeleridir. Özellikle ürün odaklı yaptığımız web tasarımı projeleridir. 

Arama motorlarında üst sıralarda çıkmak için domainin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Ürün veya hizmet adını içeren alan adı ile birlikte % 100 arama motoru alt yapısı ile oluşturarak son derece verimli projeler oluşturduğumuzu söyleyebiliriz. Sadece ürünü ve hizmet anlatan bir veya iki sayfa ile birlikte sadece güncellenebilir bir bölümün olması yeterli olan web tasarımı projeleridir. Güncelleme projenin arama motorlarında en iyi verim alabilecek bir ürün ortaya çıkarmak için konulmaktadır. Ve son olarak iletişim ve ana web tasarımı projesine verilen linktir. Eğer kurumun birkaç adet mikro web tasarımı projesi var ise link bağlantılarının son derece titiz ve doğru yerlere yapılması çok önemlidir. Olmayan bir ürünün link bağlantısı veya alakası olmayan bir sayfaya linkinin konulması son derece sakıncalı bir unsurdur. Yeşil Mavi Yazılım olarak mikro web tasarımı konusunda hazırladığımız son derece uygun fiyatlı web tasarımı projeleri mevcuttur. Kurumsal görünümüzü bozmadan oluşturduğumuz projeler son derece başarılı oluyor. Özellikle oluşturulması bir iş günü gibi kısa bir zaman dilimi alan Yeşil Mavi Yazılım mikro web tasarımı projeleri profesyonel müşteri temsilcileri tarafından sürekli takip edilerek güncelleme işlemleri de sağlık bir şekilde gerçekleştiriliyor.
 
Web dünyasında yer almanın en önemli sebeblerinden biri bulunabilirliği arttırmak olduğuna göre mikro web tasarımları çok önemlidir. Ticari anlamda bulunabilirliği arttırmak için mümkün olduğu kadar her ürün ve hizmet için oluşturulması gereken web proleridir. 
 
Burada yazılan bilgiler doğrultusunda işlem yapmak isterseniz mutlaka domain konusunda bir uzman tarafından destek almalısınız. Birçok domain uzantısının bu amaç doğrultusunda hiç işe yaramadığını belirtmek istiyorum. Bu özellik doğrultusunda bir örnek vermek gerekirse; Türkiye'de alınabilinecek domain uzantısı com,com,tr veya net uzantılı domainlerdir. Siz Türkiye' bulunabilirliğini arttırmak istiyorsanız başka şansınız yok denecek kadar azdır. Ayrıca ortasında - bulunan domain uzantılarıda son derece başarısızdır. Bu bilgilerin kelime değerine yorumlanması da ayrı bir tartışma konusudur.

 

Mikro Web Referanslar için tıklayınız.

Kurumsal Web Site

Özellikle sermaye şirketlerin sahip olması gereken bir web tasarımı modelidir. Profesyonel web tasarımı özelliklerinin yanı sıra şirket ile ilgili tüm dokümantasyonun bulunduran web tasarımı projeleridir. Özellikle Türk Ticaret Kanunu da yer alan şirket modellerinin uygulaması gereken projelerdir. Kurum ile ilgili bir çok dokümantasyonun düzenli bir şekilde sunulduğu kullanıcı dostu bir çalışmadır. Yeni Türk Ticaret Kanununa göre denetime tabi tüm şirketler kurumsal web tasarımı yaptırmak zorunda ve kararlarını bu web sitesinde yayınlamak durumundadır. 

Kurumsal web sitesinin çatısı oluşturulurken, çok iyi bir analiz gerekmektedir. Şirketinizin hangi kesime hitap ettiği, şirketinizin kullanıcılarına vermek istediği mesajlar, hangi ürünün ya da hizmetin öne çıklarılmak istendiği mutlaka belirlenmelidir. Gerçek bir kurumsal web sitesi ; yapısı ve içeriği itibari ile kurumunuza reelde katkı sağlayabilmelidir. Kurumların kendileri hakkında bilgi edinmek isteyen kullanıcılara, maksimum düzeyde kullanılabilirlik olanağı sunan kurumsal web siteleri tasarlayıp sunmaları etkin kullanım için çok önemlidir. Kurumsal bir web sitesinden beklenen yarar, kurumsal imajın iyice pekiştirilmesinin yanı sıra, ürünün hizmetin ya da fikrin doğru pazarlanması olmalıdır. 

 
Şirketin kurumsallığını gösteren, % 100 dinamik oluşu ile birlikte Sosyal Medya sayfa tasarımlarının da son derece ön planda olduğu projeler kurumsal web tasarımlarıdır. Kurumsal kimilik kılavuzu ile birlikte yol alınması gerekmektedir. Her yerde her zaman kurumun sunumu aynı olmalıdır. Bu bilgiler ışığında web tasarımı projesini oluşturacak grafik tasarımcısı aynı zamanda çok iyi kurumsal kimlik okuyucusu olmalıdır. Ancak bu sayede kurum kendini web sitesinde de birebir doğru olarak yansıtabilir. 
 
Kurumsal web tasarımının aynı zaman bazı teknik özelliklere sahip olması gerekmektedir. Öncelikle teknolojinin izin verdiği en üst hız sınırlarında bir sunucudan yayınlanması gerekmektedir. Bu özelliğin yanı sıra alt yapınında son derece düzenli ve kolay indexlenebilir olması gerekmektedir. Kurumsal web tasarımı projesi size özel olmalıdır. Kopya sitelerden olmamalıdır. Özellikle aynı sektörde bulunan bazı şirketlerin rakibinin web tasarımı kopyaladığına çok sık rastlıyoruz. Son derece prestij düşürücü bir durum olduğunu vurgulamak isteriz. Çok az bir maliyet ile örnek olarak daha güzeli çok rahat yapılabilir. Tüm tarayıcılar ile birebir uyumlu olmalıdır. Özellikle iş dünyasında çok sık kullanılan IPAD uyumluluğu son derece önemlidir. Hiçbir şekilde bozuk bir görüntü olmamalıdır. Sonuçta kurumsal bir web projesinin genel kullanıcı kitlesi iş dünyası olacaktır. Kurumsal bir web projesi ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizim ile iletişime geçebilirsiniz.
 
 
 

Kurumsal Web Referanslar için tıklayınız.

Portal Web Site

Sektörel bilgi başta olmak üzere belli bir konu üzerinde yoğunlaşmış son derece geniş içerik barındıran web tasarımı projelerine portal denir. Portal projelerinin çok geniş içeriklere sahip olması kullanılmasını bir hayli zorlaştırır. Bu karmaşıklığı gidermenin en önemli ayağı ise mükemmel bir tasarıma ve renk uyumuna sahip olmasıdır. Okuyucu kitlesini yönlendirme, kullanım kolaylığını sağlamak gerekmektedir. 

Planladığınız portal web tasarımına eklenecek birçok detay olduğu gibi birçok uygulanması gereken kullanıcı tecrübeleri bulunmaktadır. Yeşil Mavi Yazılım Ar-Ge departmanı istediğiniz konudaki projenizi son derece detaylı bir şekilde proje haritasını çıkartarak sektörel bilgilerini ekleyerek eksiksiz hayata geçmesini sağlar. 

 
Yeşil Mavi Yazılım bünyesinde bulunan hazır tasarımların yeniden düzenlenmesi ile istediğiniz portal projesini çok ekonomik koşullar çerçevesinde oluşturma imkanına sahip olabilirsiniz. Geçmiş zaman dilimlerinde modüler olarak tasarlanan portal projelerinin iki kurumun çıkarları doğrultusunda yeniden oluşturma ile hayata döndürülebilir. Alt yapısı ile birlikte oluşturduğumuz bazı portal web projeleri makina.com.tr, tekstil.com.tr, magazin.com.tr gibi tasarımlar ve yazılımlar küçük değişiklikler ile değişik bir görünüm sağlanarak başka portal projelerine uyarlanmışlardır. 
 
Düşündüğünüz proje daha önce uygulanmamış ise yapılması gereken en önemli işlem detaylı bir şekilde site haritasının çıkartılmasıdır. Bununla birlikte her bir bölümün nasıl işleyeceğini kısaca anlatıp, üyelik var ise üyelere verilecek hizmetleri maddelemek gerekiyor. Bu bilgiler doğrultusunda portal web projesinin gerek tasarım maliyeti, gereksede ortalama zaman dilimi ortaya çıkacaktır. bununla birlikte maliyet hesaplamasıda net olarak belirlenecektir. 
 
Portal web tasarımında en önemli detay projenin dik geometrik şekiller ile birleştirilerek simetrik bir dikdörtgen oluşturulması olduğunu belirtmek isteriz. Bu özellik projenin yayın hayatına başlaması ile birlikte değiştirilimesi gereken bölüm veya modül tasarımlarının ekstra bir maliyet ve teknik bir sorun çıkarmadan çözümlenebilmesidir. Hiçbir geometrik şeklin kesinlikle değişmeyeceğini düşünmeyin, %100 emin olduğunuz bölümler dahi bile kullanıcı talebleri doğrultusunda değiştirilebilir.Büyük butonlar ve yazı karakterleri de son derece dikkkate alınması gereken özelliklerdir. Yeni nesil tasarımların en büyük özelliği olmakla birlikte okuyucunun portalı son derece kolay kullanması noktasında çok önemlidir. Yazı karakterlerin seçiminde ise pek fazla alternatif bulunmamaktadır. Çünkü tüm tarayıcılara uyumlu olan font seçenekleri son derece sınırlıdır.
 

Portal Web Referanslar için tıklayınız.